Ekspertyza budowlana.

Co to jest ekspertyza budowlana?

Ekspertyza budowlana to w zasadzie nic innego jak ocena stanu danego obiektu budowlanego, która z wielu powodów powinna być przeprowadzana co co najmniej kilka lat. Takie badanie techniczne budynku poparte jest na ogół specjalistycznymi badaniami i wyliczeniami wytrzymałości konstrukcji, ścian, fundamentów, dachu, czy nawet elewacji.

Kto może przeprowadzić ekspertyzę budowlaną?

Dobrze, gdy ekspertyzy budowlane przeprowadzane są przez rzeczoznawcę budowlanego, który jest osobą posiadającą specjalistyczną wiedzę w zakresie branży budownictwa. Rzeczoznawca wraz z zespołem wykwalifikowanych i doświadczonych osób będzie w stanie przeprowadzić ekspertyzę dokładnie i sprawnie, co pozwala na osiągnięcie precyzyjnych wyników badań.

Kiedy warto zdecydować się na ekspertyzę?

Istnieje wiele sytuacji, w przypadku których osoby prywatne, jak i firmy decydują się na skorzystanie z pomocy eksperta będącego w stanie przeprowadzić ekspertyzę budowlaną. W przypadku osób prywatnych taka potrzeba pojawia się, gdy ma ktoś w planach zakup domu i nie jest pewien, czy jego konstrukcja jest wystarczająco wytrzymała. Inną sytuacją mogą być poważne uszkodzenia elementów domu lub innego obiektu budowlanego np. na terenach pogórniczych.